Kurz kresby a maľby

Každá lekcia - 3 hod.  od 17.00 do 20.00 hod.

Lekcie sa konajú vo štvrtok.

Potrebujete zmysluplný relax, únik z vašej reality, zábavu, kreatívne naplnenie voľných chvíľ? Chcete sa naučiť vnímať svet cez výtvarné umenie pomocou kresby a maľby, objaviť v sebe umelca? Skúste to v Ateliéri výtvarného umenia a tvorby.

Kurz kresby a maľby je určený pre dospelých, neje potrebné mať výtvarné vzdelanie. Dvôležítá je chuť skúsiť niečo nové. Na kurze si osvojíte kresliarske zručnosti, získate koordináciu medzi okom a rukou, vnímanie línii, tvaru, priestoru, princípov perspektívy, tieňovania ako základ pre maľbu obrazov. Na lekciách si postupne vyskúšate techniky kreslenia grafitovou tuhou, prírodným uhlíkom, rudkou či pastelom pri kresbe základných geometrických objektov, neskôr zátišia čierno bieleho aj farebného. Naučíte sa tiež rozumieť farbám ich miešaniu, tónovaniu a nanášaniu. Postupne prejdete k maľbe obrazu.

Maximálny počet účastníkov je 6 - 7 osôb. Stretávame sa vždy vo štvrtok, prípadne podľa dohody vrámci skupiny. Lekcie kresby a maľby  trvajú  3hod. Základná cena je 25,- eur/ 180 min./ osoba.  Teším sa na Vás.

Prihlásiť sa môžete kontaktným formulárom alebo telefonicky.