O mne

Mgr. Art.  Katarína Vargová

výtvarníčka, certifikovaná arteterapeutka, certifikovaná supervízorka v pomáhajúcich profesiách a lektorka výtvarných kurzov, členka asociácie slovenských arteterapeutov ASA, supervízorka zapísaná na MPSVaR pod zn. sp. 28347/2020- M_OSSODRZS

Výtvarnej tvorbe sa venujem od roku 1985.  Som absolventkou VŠVU. Maľujem obrazy, tvorím vlastné diela. Organizujem výtvarné tvorivo - relaxačné kurzy, arteterapeutické stretnutia a pracujem ako supervízorka v pomáhajúcich profesiách. 

Zážitok z tvorby sprostredkovávam na mojich kurzoch v Ateliéri. V procese tvorby môžete zabudnúť na každodenné starosti a stres, svoje pocity a myšlienky preniesť do svojich vlastných výtvorov. Na kurzoch je vždy výborná atmosféra a príjemní ľudia. Mnohí z nich sa do Ateliéru znovu vracajú. To je pre mňa najlepšia referencia, že to čo robím má pozitívny význam a zmysel. Výtvarné materiály i hlina pôsobia na nás všetkých naozaj terapeuticky. Mnohí prichádzajú s pochybnosťami či to vôbec zvládnu. Ich radosť je o to väčšia, keď si odnášajú domov svoje vymodelované a naglazované dielka. Častokrát neveria, že to čo vidia urobili sami. Hlina je úžasný materiál, doporučujem skúsiť a zažiť.

Čaro tvorby z keramickej hliny ma oslovilo pred niekoľkými rokmi. Hlina je bez pochyby úžasný materiál, ktorého podmanivosť som sama pocítila na vlastných rukách.

V Ateliéri nájdete aj predajnú galériu mojich autorských diel. Mnohé z nich, interiérové či exteriérové, už robia radosť a spríjemňujú prostredie svojim majiteľom. Aktuálne hotové diela na predaj nájdete v Art shope.

Ako arteterapeutka a supervízorka v pomáhajúcich profesiách sa venujem klientom individuálne i skupinovej práci. Pri práci s klientmi ma baví hľadať súvislosti. Rada ľuďom sprostredkúvam osobnú skúsenosť s tým, že môžu posúvať svoje hranice, ísť mimo komfort bez pocitu ohrozenia. Som akceptujúca a zhovievavá. Klientom vytváram nehodnotiaci bezpečný priestor, aby mohli slobodne "vykladať" to, čo ich ťaží.

Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy Keramika kurzy